Susipažinkite su

Turkija

Apie šalį

Turkija yra unikali šalis, kurioje dera tūkstantmetė istorija, rytietiškas svetingumas, neįtikėtinai graži gamta ir nepriekaištingas vakarietiškas aptarnavimas. Tai šalis, kurią vienu metu skalauja net keturios jūros: Viduržemio, Egėjo, Juodoji ir Marmuro. Turkija didžiuojasi savo gamtos įvairove: smaragdinėmis Marmario kalvomis, didingomis Kemero uolomis, Antalijos pušynais, nesibaigiančiomis Beleko lygumomis, smėlėtais Sidės paplūdimiais ir mėlynais Alanijos vandenimis.

Šalyje yra daugybė viešbučių kiekvieno keliautojo skoniui, kuriuose net ir su minimaliu biudžetu ANEX Tour gali pasiūlyti atostogas su viskas įskaičiuota programa. Todėl atostogos Turkijoje tinka visiems - šeimoms su mažais vaikais, triukšmingoms jaunimo kompanijoms, gamtos ir istorijos mėgėjams ar romantiškai nusiteikusioms poroms.

Apie 97 % Turkijos teritorijos yra Azijoje, Mažosios Azijos pusiasalyje ir Armėnijos kalnyne, kita dalis – Europoje, Balkanų pusiasalyje; juos skiria Dardanelų sąsiauris, Marmuro jūra ir Bosforo sąsiauris. Valstybė turi sausumos sienas su Gruzija, Armėnija, Azerbaidžanu ir Iranu rytuose, su Iraku ir Sirija pietuose, su Graikija ir Bulgarija vakaruose. Dėl palankios vietos žemyne Turkija didžiuojasi nuostabia gamta ir ekologine įvairove, unikaliu Afrikos, Azijos ir Europos floros ir faunos deriniu. Šios žemės yra labai derlingos, todėl čia veši augmenija, o dauguma vaisių, kuriuos matote savo miestų parduotuvėse -Turkijoje auga natūraliai.

Klimatas

Turkija apima didžiulę teritoriją: daugiau nei 1.600 kilometrų iš rytų į vakarus ir apie 600 kilometrų iš šiaurės į pietus. Todėl įvairiuose Turkijos regionuose vyrauja skirtingas klimatas, o oro sąlygos pakrantėse skiriasi nuo vyraujančios šalies viduje. Egėjo ir Viduržemio jūros pakrantėse – vyrauja švelnus su šiltomis, sausomis vasaromis ir vėsiomis, lietingomis žiemomis. Netoli pakrantės esantys kalnai neleidžia Viduržemio jūros poveikiui plisti į sausumą, todėl Turkijos vidui būdingas žemyninis klimatas su skirtingais metų laikais. Prie Juodosios jūros vyrauja subtropinis klimatas, šis regionas yra lietingiausias visoje Turkijoje.

ANTALIJA

Bendra informacija
Antalija yra vienas gražiausių ir greičiausiai augančių miestų Turkijos pakrantėje. Antalija teisėtai laikoma antrąja „sostine“ ir pagrindiniu šalies kurortu. Miestas įsikūręs 30 m aukštyje virš jūros lygio ir yra Tauro kalnų šlaituose, apaugęs pušynais. Apie pakrantę kaitaliojasi kalvos ir lygumos, sudarydamos unikalų jūros peizažą. Kultūrinės ir istorinės įžymybės, išvystyta turizmo infrastruktūra ir gyvas didmiesčio ritmas kasmet pritraukia daugiau nei pusę milijono turistų iš viso pasaulio. Atostogos prasideda atvykus į Antalijos oro uostą, kur atstumas iki miesto viešbučių yra vidutiniškai 12 km, bendras kelionės laikas neviršija 25 minučių.

Klimatas
Šiame regione saulė aktyviai šviečia nuo balandžio iki spalio mėnesio. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +33 °С, vanduo įšyla iki +27 °Skrydžiai į Antaliją vyksta bet kuriuo metų laiku. Nuo balandžio iki spalio čia atvyksta paplūdimio atostogų mėgėjai, sezono viduryje - vyresnio amžiaus žmonės, kuriems reikia kalnų ir jūros oro. Pirmieji žiemos mėnesiai – puikus metas skirti laiką apsipirkti prekybos centruose ir vardinėse parduotuvėse, o ruduo ir pavasaris – geriausias laikas ekskursijoms.

Paplūdimiai
Antalijos paplūdimiai yra puikiai pritaikyti patogiam poilsiui, pakrantėje gausu barų, diskotekų ir parduotuvių. Todėl būkite pasiruošę tam, kad bus sunku rasti nuošalią vietą ramiam poilsiui. Vietos pakrantę galima suskirstyti į tris paplūdimio zonas. Konyaalti rajoną reprezentuoja miestų paplūdimiai su dideliais baltais akmenukais, centrinę uolėtą dalį – dirbtinių platformų paplūdimiai, o Laros rajoną– smėlio paplūdimiai.

Viešbučiai
Pačiame Antalijos mieste viešbučių kompleksų mažai, dažniausiai jie išsidėstę priemiesčiuose. Konyaalti rajone yra sutelkti daugiau ekonominio tipo viešbučiai, ši vieta bus puikus pasirinkimas jaunimo poilsiui: greta viešbučių rasite daugybę pramogų. Laros rajone gausu modernių keturių ir penkių žvaigždučių viešbučių su išvystyta infrastruktūra ir išskirtiniu dizainu. Regiono turistinė zona netgi gavo savo pavadinimą – Naujoji Lara. Elitinis Antalijos kurortas yra rytinis Aksu arba Kundu priemiestis, kurį sudaro tik penkių žvaigždučių prabangūs viešbučiai. Jį reprezentuoja platūs smėlio paplūdimiai ir jis yra orientuotas į atpalaiduojančias šeimos atostogas.

Ką veikti Antalijoje
Kelionė į Antaliją – tai galimybė pasivaikščioti po senamiestį, pamatyti Dudeno krioklį, apžiūrėti istorinį Kaleiči rajoną, kuriame mečetės, hamamas, tvirtovės ir gatvelės miniatiūroje atspindi skirtingus miesto gyvenimo laikus. Nepaisant to, kad Antalijos architektūra paprastai yra urbanistiška ir susideda iš masyvių betoninių pastatų, čia buvo išsaugotas senasis kvartalas, taip pat nemažai istorinių paminklų. Tarp jų yra ir Adriano vartai, pastatyti Romos imperatoriaus Adriano apsilankymo mieste garbei 130 pr. m. e. Virš miesto iškilęs neįprastas 37 metrų aukščio gofruotas minaretas, pastatytas XIII amžiuje. Kitas neįprastas statinys– nupjautas minaretas, kurį vienu metu sunaikino žaibas. Antalijos archeologijos muziejuje pristatomi unikalūs istoriniai radiniai. Spalvingas jūrų uostas ir burlaivių uostas nusipelno ypatingo dėmesio. Išsivysčiusi pramogų pramonė apima kelis vandens parkus, pramogų parką, diskotekas, restoranus, kavines, barus ir naktinius klubus. Vandens sporto mėgėjai įvertins nardymo, vandens slidžių ir buriavimo galimybes. Atostogos su vaikais. Antalijoje yra didelis vandens pramogų centras „Aqualand“, pramogų parkas, delfinariumas ir zoologijos sodas. Iš Antalijos galite nuvykti aplankyti Olimpo, Aspendos, Pergės antikinius miestus, prie Miros uolų kapų surengti pikniką kalnuose, pasimėgauti kelione laivu ar nukeliauti į kaimynines Kipro ar Graikijos salas. Poilsį Antalijoje rekomenduojame aktyviems turistams, norintiems susipažinti su šiuolaikinės Turkijos kultūra ir gyvenimu.

Kemeras

Bendra informacija
Tai miestas, kuriame harmoningai susijungia jūra, saulė, istorija ir gamta. Tai nedidelis, jaukus ir modernus kurortas, esantis 42 km nuo Antalijos miesto. Miestas yra ekologiškai švarioje vietovėje, nacionalinio gamtos parko teritorijoje. Kemere yra daug prabangių, tačiau jaukių viešbučių ir nuostabus Tahtalı kalnas (Tahtalı Dağı). Iš vienos pusės Kemerą supa kvepiančiais pušynais apaugę Tauro kalnai ir žydintys citrusinių vaisių sodai, iš kitos – Mėlyna vėliava pažymėti krištolo skaidrumo paplūdimiai. Kemero pakrantės vandenys atitinka aukštus kokybės standartus ir idealiai tinka saugioms maudynėms. Skrydis vykdomas į Antalijos oro uostą. Atstumas nuo oro uosto iki kurorto viešbučių yra nuo 40 iki 70 km.

Klimatas
Nepaisant to, kad 300 dienų per metus Kemere būna saulėtos, čia yra kitoks mikroklimatas nei likusioje pakrantėje. Pušynų apsaugos dėka oro temperatūra ne tokia aukšta, o vakarai maloniai vėsūs. Maudynių sezonas Kemere trunka nuo gegužės iki spalio mėnesio. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +36 °С, vanduo įšyla iki +27 °С.

Ekskursijos
Poilsiautojai kviečiami dalyvauti ekskursijose jūra, autobusu ar kombinuotose išvykose. Viena populiariausių tokių kelionių yra „Demre – Myra – Kekova“. Kemere turistų taip pat laukia keturračių safaris, vandens parkas, pasirodymai su delfinais, naktinės diskotekos, pasiplaukiojimai piratų jachta, maudynės atviroje jūroje, turkiška pirtis (hamamas), taip pat daugybė parduotuvių, kur galite įsigyti suvenyrų, papuošalų, tekstilės ir odos dirbinių.


Paplūdimys ir lankytinos vietos
Kemero pakrantė sąlyginai padalinta į dvi paplūdimio zonas. Miesto smulkių akmenukų paplūdimys siūlo daug galimybių užsiimti įvairiomis vandens sporto šakomis, taip pat leistis į pasiplaukiojimą jachta Viduržemio jūroje. Antrasis, smėlio ir žvyro paplūdimys, apsuptas citrusinių medžių, tinkantis pasyviam poilsiui. Dauguma viešbučių paplūdimių yra padengti smėliu, tačiau pačiame vandens pakraštyje yra žvyras - tai suteikia vandeniui įspūdingą skaidrumą. Kemerą sudaro šešios kurortinės gyvenvietės: Kemeras, Beldibis, Goynukas, Kirišas, Tekirova ir Čamjuva. Nepriklausomai nuo pasirinktos vietovės, vietiniai viešbučiai (nuo mažų pensionų iki penkių žvaigždučių kompleksų) daugiausia susitelkę pirmoje linijoje. Kemero apylinkėse galite aplankyti išlikusius senovinių Olimpo ir Phaselio miestų griuvėsius, kurie buvo piratų prieglobstis jau III amžiuje prieš Kristų. Čia galite pamatyti senovinius akvedukus, amfiteatrus, baziliką, pirtis, antkapius ir sarkofagus. Aktyvių pramogų mėgėjai tikrai įvertins plačias vandens sporto galimybes, ypač nardymą ir plaukimą plaustais, galės leistis į kelionę jachta ar pasimėgauti džipų safariu. Vakare rekomenduojama pasivaikščioti po daugybę parduotuvių, barų ir restoranų, o naktį apsilankyti geriausiose regiono diskotekose. Šeimos su vaikais taip pat nenuobodžiaus. Kemere yra nedidelis vandens parkas, kuriame yra vandens atrakcionai su čiuožyklomis, kriokliais, taip pat įvairios kavinės ir užkandžių barai. Poilsį Kemere rekomenduojame tiek šeimoms, tiek aktyvių atostogų megėjams. Švelnus klimatas, švarus kalnų oras, pušų ir žydinčių augalų aromatas teigiamai veikia nervų sistemą ir bendrą poilsiautojų sveikatą.

Belekas

Bendra informacija
Šiuolaikinė Beleko viešbučių zona yra 25 km nuo Antalijos ir yra vienas didžiausių prestižinių atostogų regionų. Penkių žvaigždučių viešbučių kompleksai buvo pastatyti nepažeidžiant pušynų, kurie yra įtraukti į regiono gamtos draustinį. Belekas - ideali vieta sporto ir lauko pramogų mėgėjams. Būtent čia 1994 m. rugsėjį buvo atidarytas Nacionalinis golfo klubas. Vaizdingi Tauro kalnai, apaugę Kalabrijos pušimis ir kedru, sukuria nuostabius gamtos peizažus kartu su žydra jūra ir smėlio paplūdimiais. Skrydis vykdomas į Antalijos oro uostą. Atstumas nuo oro uosto iki kurorto viešbučių yra nuo 20 iki 40 km.

Klimatas
Beleko kurortui būdingas švelnus subtropinis klimatas. Šiltas jūros oras, prisotintas jodo, susimaišo su miško kvapais ir turi gydomąjį poveikį visam organizmui. Belekas yra lygumoje, todėl šilta jūra yra beveik visus metus. Vandens ir oro temperatūra leidžia degintis ir maudytis nuo balandžio iki lapkričio mėnesio. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +33 °С, vanduo įšyla iki +27 °С.

Paplūdimiai ir viešbučiai
Beleko pakrantės zoną reprezentuoja dvidešimties kilometrų smėlio paplūdimys ir beveik visas jis pažymėtas Mėlyna vėliava už pakrantės ir vandens švarą. Platūs paplūdimiai (mažiausiai 50 m) yra padengti smėliu. Dauguma Beleko viešbučių yra prestižiniai ir prabangūs, turintys išvystyta infrastruktūra ir ultra viskas įskaičiuota sistema.

Lankytinos vietos ir pramogos
Netoli Beleko yra senovinis Pergės miestas, kuris yra laikomas antruoju pagal svarbą istoriniu miestu po Efeso, galite aplankyti didingą Aspendos amfiteatrą ir Seglos architektūrinį paminklą. Vakaruose nuo Beleko yra nacionalinis rezervatas, kuriame galite pamatyti visą regiono floros ir faunos įvairovę. 500 hektarų plote auga apie 574 augalų rūšys (kiparisai, eukaliptai, pistacijos), iš kurių 29 būdingi tik šiam regionui, čia gyvena daugiau nei 109 paukščių rūšys. Šioje pakrantės zonoje savo kiaušinius deda Caretta-Caretta vėžliai. Draustinyje yra galimybė laipioti uolomis, tačiau populiariausia poilsiautojų pramoga yra plaukimas plaustais kalnų upe. Ekskursija visureigiais, vingiuotais kalnų keliais palieka neišdildomų įspūdžių. Į šiaurę nuo Beleko kalnuose yra Kiopriuliu kanjono nacionalinis parkas. Jo plotas – 36 000 hektarų. Čia auga Viduržemio jūros regiono kiparisai, kurių miškai natūralioje gamtoje neaptinkami niekur kitur pasaulyje. Ilgiausias Turkijos kanjonas driekiasi palei Kiopriu upę, kurio bendras ilgis yra 14 km. Jo gylis vietomis siekia 400 m. Populiariausios Beleko sporto šakos yra golfas, tenisas, jodinėjimas, vandens sportas, kopimas į kalnus ir plaukimas plaustais kalnų upe. Poilsiaudami Beleke galėsite apsilankyti populiariausiuose SPA centruose. Ten galėsite atlikti jauninančias procedūras, užsirašyti į atsipalaidavimo, svorio metimo programas. Poilsis Beleke – tai ne tik maudynės tyriausiuose Viduržemio jūros vandenyse, bet ir įvairiausių ekskursijų galimybės. Regionas puikiai tinka kelionėms į senovines Aspendos, Pergės antikinius miestus, aktyvioms pramogoms Kiopriuliu kanjone. Įsigiję kelionę į Beleką, galite leistis į ekskursijas po Demrę - Myra - Kekovą, kur aplankysite Likijos uolų kapus, Šv. Mikalojaus bažnyčią. Iš Beleko galite nuvykti ir funikulieriumi užsikelti į Tahtali kalną. Aktyvų poilsį mėgstančiam jaunimui siūlomas plaukiojimas plaustais kalnų upe, nardymas, išvykos ​​jachtomis, keturračių safaris ir naktinės diskotekos. Kelionė į Beleką tinka šeimoms su vaikais – ten jie gali aplankyti Land of Legends vandens ir pramogų parką, Bellis zoologijos sodą ar Antalijos akvariumą. Galite nuvykti į Kemerą, iš kur išvyksta piratų laivai, o animatoriai linksmina vaikus visos kelionės metu.

Sidė

Bendra informacija
Sidė – kurortinis miestelis, įsikūręs nedideliame pusiasalyje, 75 km nuo Antalijos. Šiuolaikinių turistinių kompleksų ir smėlio paplūdimių apsuptas miestas yra vienas judriausių pietinių Turkijos kurortų. Miesto pavadinimas verčiamas kaip „granatas“, o jo simbolis – granatmedis, senovėje reiškiantis vaisingumą. Sidė įkurta VII amžiuje prieš Kristų. Skrydis vykdomas į Antalijos oro uostą. Atstumas nuo oro uosto iki kurorto viešbučių yra nuo 50 iki 70 km, bendras kelionės laikas neviršija 1 valandos 30 minučių.

Klimatas, paplūdimiai ir viešbučiai
Sidėje vyrauja Viduržemio jūros klimatas, vasaros karštos ir sausos. Aukščiausia metinė temperatūra gali siekti +45 °C. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +33 °С, vanduo įšyla iki +26 °С. Sidė garsėja nuostabiais smėlio paplūdimiais. Įlanka su smulkiu švelniu smėliu jau seniai buvo mėgstama turistų su vaikais atostogų vieta. Apgyvendinimo galimybės Sidėje gali patenkinti bet kurį turistą. Viešbučių yra kiekvienam skoniui ir biudžetui.

Ką pamatyti
Sidės miestelis bus įdomus senovės istorijos mėgėjams. Miestas yra unikalus muziejus po atviru dangumi, kuriame yra daug gerai išlikusių senovės paminklų. Apžvalgą geriau pradėti nuo antikinio amfiteatro, pastatyto ankstyvosios krikščionybės laikais. 14 000 žiūrovų talpinantis teatras yra beveik visiškai išsaugotas, tačiau scena sugriuvo, o jos marmuro fragmentai iki šiol guli agoros aikštėje. Agora - turgaus aikštė - buvo žinomiausias vergų prekybos centras senovėje, čia stovėjo atsitiktinumo deivės Tichės šventykla. Einant modernia krantine galima išvysti helenistinę miesto sieną. Priešais agorą buvo įkurtas Sidės archeologijos muziejus, kuriame saugomos kasinėjimų metu aptiktos statulos ir kiti radiniai. Čia taip pat verta aplankyti Sidės uostą, kur šiandien stovi žvejų ir ekskursijų laivai, pajūrio bulvaras veda į Apolono šventyklą su penkiomis restauruotomis kolonomis. Aktyvūs turistai galės mėgautis vandens sportu, įskaitant plaukimą plaustais kalnų upe. Sidė turi daug juvelyrinių dirbinių, odos, kailių ir kilimų parduotuvių. Kurorto paplūdimiai idealiai tinka šeimoms su vaikais.

Alanija

Bendra informacija
Alanija – nedidelis kurortinis miestelis, esantis pačiuose rytuose nuo Antalijos pakrantės, 130 km nuo Antalijos miesto. Kurortą į dvi dalis dalina aukšta uola, ant kurios stūkso senamiestis su daugybe lankytinų objektų. Senamiesčio sienos driekiasi daugiau nei 8 km. Į rytus nuo pilies yra turgaus rajonas, kuriame gausu parduotuvių, arbatos namų ir restoranų. Šiuolaikinė Alanija yra vienas judriausių Turkijos kurortų. Ištisinė paplūdimių ir viešbučių linija tęsiasi daugybę kilometrų. Vienas iš pagrindinių Alanijos kurorto lankytinų vietų yra Kleopatros paplūdimys. Skrydis vykdomas į Antalijos oro uostą. Atstumas nuo oro uosto iki kurorto viešbučių yra nuo 90 iki 140 km, bendras kelionės laikas apie 2 valandas.

Klimatas ir paplūdimiai
Alanija garsėja subtropiniu klimatu, jūra čia visada labai šilta. Rugpjūtis laikomas karščiausiu mėnesiu: vidutinė oro temperatūra +31 °С, vanduo įšyla iki +27 °С. Pačioje Alanijoje paplūdimiai yra smėlėti, akmenuoti ir gana siauri. Į vakarus nuo miesto, Konaklio, Okuržalaro, Avsalaro gyvenvietėse vyrauja geltono smėlio paplūdimiai. Įėjimas į jūrą švelnus, idealus šeimoms su vaikais.

Viešbučiai ir poilsis
Alanijoje yra daug nebrangių patogių viešbučių, esančių netoli jūros ir aprūpinančių visais reikiamais patogumais. Vienas geriausių senovinės miesto architektūros pavyzdžių ir pagrindinė Alanijos traukos vieta yra Bizantijos tvirtovės sienos. 1226 metais rytinėje uosto dalyje buvo pastatytas Raudonasis bokštas, kuris savo pavadinimą gavo nuo statyboje naudotų raudonų plytų ir akmens. Šis monumentalus bokštas, kurio aukštis viršija 30 metrų, yra aštuonkampis ir susideda iš 5 aukštų. Konstrukcijos tikslas buvo apsaugoti laivų statyklą. Apžvalgos vertos tokios istorinės vietos kaip Alaros tvirtovė ir Kasros pirtys. Pirmą kartą Anatolijos ir Turkijos vaizduojamajame mene ant pirties kupolo buvo panaudotos figūrinės freskos. Būtinai turėtumėte aplankyti Damlatašo urvą, garsėjantį stalaktitais ir stalagmitais. Ypatingo dėmesio nusipelno natūralios kurorto ypatybės. Alanija įsikūrusi nedideliame uolėtame pusiasalyje su labai ypatingomis klimato sąlygomis, tik čia galima rasti bananų plantacijų. Kurorte gausu restoranų, barų, parduotuvių, siūlančių platų drabužių, kilimų, papuošalų pasirinkimą bei diskotekų. Atostogas Alanijoje rekomenduojame turistams, kurie renkasi ekonomišką apgyvendinimą, įdomias ekskursijų programas ir apsipirkimą. Kurorto paplūdimiai idealiai tinka šeimoms su vaikais.

Ekskursijos
Atostogos Alanijoje patiks ir istorijos mėgėjams, kurie įvertins pasivaikščiojimus po Bizantijos tvirtovę, palei Raudonąjį bokštą, tarp senamiesčio pastatų. Poilsį Alanijoje įvertins ir gamtos mėgėjai. Poilsiautojai kviečiami apsilankyti Damlatašo urve su įvairiaspalviais stalaktitais, kurio unikalus mikroklimatas padeda sušvelninti astmos simptomus. Dėl savo padėties pusiasalyje Alanijoje vyrauja ypatingos oro sąlygos, tad be tradicinių citrinų ir apelsinų plantacijų čia galima išvysti ir bananų plantacijas. Savo pėdsaką paliko ir piratinė miesto praeitis, kurio įlankos buvo jūrų plėšikų prieglobstis. Daugelį jų galima pasiekti tik iš jūros, todėl turistams organizuojamos specialios jūrų ekskursijos palei pakrantę per piratų grotas.

ADVENTURE IN BALI

If you want to choose active activities to make your holiday memorable, we can help you with that. Contact us to organise your trip.

FROM

$569

CONTACT US

Bali is an amazing place to have adventures in. Be it a ride with a scooter, a surf in the beautiful sea or an expedition into the wildlife, you will find plenty of action. Contact us so we can help you organize a memorable stay at one of the most magical places on the planet.